Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hans Matheson

27. 8. 2008

Hans Matheson – Merisi Caravaggio

Hans Matheson vytvořil v relativně krátkém období úctyhodný repertoár postav. Svou hereckou dráhu započal teprve před deseti lety, když po několika malých televizních úlohách přijal na naléhání učitele z divadelní školy roli rockera 50. let, Stříbrného Johnnyho, ve hře Jeze Butterwortha Mojo, inscenované v Royal Court Theatre. Začátky kariéry mu přinesly především malé divadelní role, střídané filmovými, jako je například narkoman a přítel prostitutky snažící se uniknout ze své závislosti (Stella Does Tricks) nebo kytarista rockové kapely připravující se na comeback v revivalovém snímku Crazy.

Do světa hraného filmu prorazil díky postavě Mauria v oceněné filmové adaptaci klasického Hugova díla Bídníci. Pak přišla plejáda malých i velkých filmových příležitostí, mimo jiné postava Mordreda v Mlhách Avalonu, titulní role Doktora Živaga v televizní adaptaci po boku Keiry Knightlyové a Sama Neila, hlavní postavy ve snímcích Cannoe Inverso či I Am Dina nebo postava příslušníka malé skupiny britských vojáků zajatých nepřítelem v psychologickém dramatu s kriminální zápletkou z první světové války Death Watch.

K dalším úlohám, které Matheson v nedávné době ztvárnil pro televizi, patří Jake z dokumentárního dramatu stanice Channel 4 Comfortably numb, postava alkoholika snažícího se zbavit se svého prokletí, také Nero v seriálu pokrývajícím 500 let vlády římské říše Imperium: Nerone a bouřlivácký hrabě z Essexu v nákladné sérii BBC Elizabeth: The Virgin Queen.

Fotografie

Zpátky do filmu se vrátil po boku Demi Moorové v roli strážce majáku v romantickém thrilleru Half Light.

Hans je i znamenitým hudebníkem a skladatelem, hraje na kytaru, violu, na klavír a harmoniku. Mimo jiné spolupracoval se svým otcem (Ian Ado) na albu Out On The Islands, které vyšlo v roce 2003.

Filmová postava

Podobně, jako mnoho dalších postav ze scénáře, je Caravaggio autentickou historickou postavou. I v jeho případě využívá režisér nepopsaných stránek jeho života a dáva prostor své fantazii. Místem, kde se údajně Caravaggio skrýval po souboji v roce 1592, je právě čachtický hrad, na kterém nedobrovolně strávil tři roky svého života. František Nádasdy ho jako válečnou kořist posílá své manželce Alžbětě, aby ji rozptýlil a zároveň namaloval rodinný portrét. Mladý umělec a zanedbávaná žena se zanedlouho citově sblíží a vzplanou vášnivou láskou, která je oba žene do záhuby.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář